Szybka dostawa zamówień spożywczych z Whole Foods dzięki Amazon

 

Członkowie Amazon Prime mogą teraz kupować artykuły spożywcze Whole Foods przez Internet i odbierać je za godzinę lub krócej. Jest to ekspansja działu spożywczego Amazon i oferuje dostawę artykułów spożywczych Whole Foods już w 19 obszarach metropolitarnych.

Firma Amazon.com Inc. ogłosiła, że dodała opcję odbioru produktów z dostawą na ulicę w konkretnym obszarze. Oferta ta dotyczy osoby posiadające Amazon Prime, które zamawiają produkty spożywcze za pośrednictwem usługi Prime Now i Whole Foods.

Ta nowa usługa oznacza, że ​​Amazon oferuje teraz konsumentom dwie opcje zamawiania i kupowania produktów spożywczych Whole Foods. Od lutego dostępna była dostawa Prime Now dla produktów Whole Foods na czterech rynkach metropolitalnych. Do końca czerwca usługa ta została wdrożona na 19 rynkach. Amazon kupił Whole Foods w zeszłym roku za 13,7 miliarda dolarów.

Członkowie Prime w Virginia Beach w stanie Wirginia i Sacramento w Kalifornii mogą teraz kupować artykuły spożywcze Whole Foods za pośrednictwem usługi Amazon’s Prime Now i odbierać je przy  krawężnikach ulic wiodących do lokalnych supermarketów Whole Foods w 30 minut. Odbiorca jest obciążany opłatą w wysokości 4,99 USD, jeśli odbiór jest potrzebny w ciągu 30 minut. Opłata nie jest natomiast pobierana, gdy odbiór jest planowany na godzinę lub więcej od momentu złożenia zamówienia przez konsumenta. Wymagana minimalna kwota zamówienia to 35 USD. Amazon twierdzi, że w najbliższych miesiącach doda opcję dostawy do większej liczby rynków.

Jeśli członek Prime wybierze drogę dostawy do domu, opłata za dostawę wynosi 7,99 USD za godzinę lub krócej, lub nawet bez opłaty, jeśli dostawa może zająć do dwóch godzin. Zarówno opcje odbioru, jak i dostawy, są dostępne od 8:00 do 22:00.

Sprzedaż z fizycznych sklepów Amazon stanowiła w drugim kwartale 2018 r. 8,1% przychodów Amazon. Sprzedaż ta pochodzi głównie z Whole Foods, ale obejmuje również sprzedaż z 16 sklepów Amazon Books (dwa kolejne są w fazie rozwoju) oraz z pop-up Amazon stores.

Opcja odbierania dostawy „przy krawężniku” nadaje drugi wymiar usługom spożywczym Amazon’s Whole Foods, co jest zgodne z usługami sklepów internetowych, oferowanymi przez firmę Walmart Inc., najpotężniejszego właściciela sieci sklepów spożywczych w Stanach Zjednoczonych. Firma Walmart rozszerzyła ofertę kupowania artykułów spożywczych w sklepie stacjonarnym z 900 miejsc w 2017 roku do 1200 miejsc. Walmart dodaje także usługę dostawy do domu z nietrwałymi artykułami spożywczymi i twierdzi, że do końca tego roku będzie dostępna w 100 obszarach metropolitalnych.

Według ankiety konsumenckiej przeprowadzonej w lipcu przez BizRate Insights, 6% konsumentów twierdzi, że regularnie zamawia artykuły spożywcze w Internecie, 14% – że zrobiło to tylko kilka razy, a 80%, że nigdy nie zamówiło artykułów spożywczych w Internecie.

Wielu sprzedawców próbuje wesprzeć ten wzrost. Kroger Co., drugi co do wielkości sklep spożywczy w Stanach Zjednoczonych pod względem sprzedaży, uruchomił Kroger Ship, platformę e-commerce bezpośrednio do konsumenta, która będzie dostarczać artykuły spożywcze nietrwałe. Usługa jest początkowo dostępna na czterech rynkach: w Cincinnati, Houston, Louisville i Nashville w stanie Kentucky – chociaż sklep spodziewa się, że w ciągu następnych kilku miesięcy pojawi się na większej liczbie rynków.

Kroger zajmuje 86 w rankingu Top 1000 Internet Retailer 2018 . Amazon jest numerem jeden, a Walmart numerem 3.

 

Źródło: https://www.digitalcommerce360.com/2018/08/08/amazon-adds-quick-pickup-of-online-whole-foods-grocery-orders/

 

Szybka dostawa zamówień spożywczych z Whole Foods dzięki Amazon
5,0 rating based on 12 345 ratings
Ocena: 5 out of 5 oparta na 1 reviews.
Name
Email
Review Title
Rating
Review Content