Part Finder – nowa wyszukiwarka wizualna od Amazon

 

Amazon wprowadził nową funkcję wizualnego wyszukiwania o nazwie Part Finder dla swojej mobilnej aplikacji zakupów, która pozwala użytkownikom zrobić zdjęcie wkrętu, śruby lub innego rodzaju zapięcia, zidentyfikować je a następnie wyszukać na Amazon.

Aplikacja, która dzięki wykorzystaniu komputerowych systemów wizyjnych jest w stanie zidentyfikować co najmniej 1000 rodzajów elementów mocujących, została stworzona przez Partpic – startup z Atlanty nabyty przez Amazon w 2016. Part Finder jest dostępny w mobilnej aplikacji Amazon na iOS.

Aby skorzystać z usługi, użytkownik musi w celu porównania rozmiarów umieścić grosik obok poszukiwanego elementu, dotknąć ikonki kamery na pasku wyszukiwania a następnie postępować zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami odnośnie tego, jak prawidłowo ustawić kamerę, aby rozpocząć dokładne skanowanie danego elementu. Użytkownik może także wprowadzić inne szczegóły, dzięki którym ułatwi Amazon identyfikację i wyszukanie produktu w danej części katalogu.

Rozpozawanie obrazu i jego wizualne wyszukiwanie stają się coraz większym potencjałem dla sprzedawców detalicznych. Chęć zakupienia czegoś zwykle zaczyna się od paska wyszukiwania – a tam kupujący często chcą znaleźć coś, czego nie są w stanie do końca zidentyfikować. W rzeczywistości konsumenci nie zawsze dokładnie wiedzą czego szukają, nawet jeśli mają to tuż przed swoimi oczami.

Użycie Part Finder jest szczególnie polecane dla amatorów-majsterkowiczów, którzy pracują nad ulepszeniem swojego domu lub montażem mebli. W tym przypadku kupujący potrzebuje np. śrubki, jednak nie do końca wie jakiej. Dowiedz się jak kupować na Amazon!

part finder

Źródło: https://9to5mac.com/2018/07/20/amazon-app-part-finder-iphone-ar/

 

Dzięki wyszukiwarce wizualnej Part Finder, Amazon ma szansę na stworzenie konkurencji dla Home Depot’s and Lowe’s. Według raportów z pierwszego kwartału, gigant e-commerce nie był aż tak destruktywny w dziale sprzedaży detalicznej jak w innych, jednakże ostatnio robi coraz mocniejsze wrażenie. Chociaż śrubki i inne elementy złączne niekoniecznie są kwalifikowne jako duże i wartościowe produkty, to funkcja wizualnej wyszukiwarki może umocnić pozycję Amazon wśród zwolenników DIY i innych konsumentów, którzy normalnie w tej sytuacji pobiegliby do najbliższego Home Depot lub innego sklepu stacjonarnego.

Amazon już od pewnego czasu pracuje nad wizualnym wyszukiwaniem, a wszystko to zaczęło się, kiedy kilka lat temu zaoferował aplikację Flow, która miała służyć do identyfikacji produktu za pomocą zdjęcia. Wiele innych firm także pracowało nad tą technologią, np. Slyce opracował technologię wyszukiwania wizualnego w aplikacji Hayneedle na potrzeby Walmart. Target, eBay i inni również podążali za tą technologią, jednak często przyświecały im inne cele. Potrzeby użycia owego wyszukiwania wizualnego z pewnością będą jeszcze ewoluować, ale jedno jest pewne – Amazon dzięki Part Finder zdecydowanie zaoferował jeden z ciekawszych.

 

Źródło: https://www.retaildive.com/news/amazon-rolls-out-part-finder-image-search/528452/

 

Part Finder – nowa wyszukiwarka wizualna od Amazon
5,0 rating based on 12 345 ratings
Ocena: 5 out of 5 oparta na 1 reviews.
Name
Email
Review Title
Rating
Review Content