Jak kupować na Amazonie?

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób zrobić zakupy na Amazon. W tym wpisie dowiemy się, jak kupować na platformie Amazon w Stanach Zjednoczonych.

 

Wyszukanie produktu na Amazon

 

Wysyłka do Polski

Nie wszyscy sprzedawcy decydują się na wysyłkę swoich towarów do innych krajów. Aby znaleźć interesujący nas produkt i mieć pewność, że wysyłka do Polski jest możliwa, wyszukajmy go przy pomocy tej strony.

Wykorzystując tę wyszukiwarkę, znajdziemy produkty wysyłane do innych krajów przesyłką międzynarodową.

 

Amazon jak kupowaćŹródło: Amazon

 

Wszystkie produkty powinny zawierać informację, że towar jest wysyłany do Polski: „This item ships to Poland.” Tak jak na obrazku poniżej:

 

jak zamawiać na Amazon

Źródło: Amazon

 

Podczas tradycyjnego wyszukiwania produktów lub przeglądając produkt z bezpośredniego odnośnika, możemy natrafić na informację, że produkt nie jest wysyłany do Polski: „This item does not ship to Poland.”

 

brak wysyłki do Polski

Źródło: Amazon

 

Istnieje jednak metoda, która pozwala na wysyłkę do Polski każdego produktu. O niej troszkę później.

 

Na co zwracać uwagę kupując produkt na Amazon?

 

Przeglądając produkty, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które powiedzą nam czy produkt spełni nasze wymagania, a jego jakość nas nie zawiedzie.

 

Zdjęcia produktu

W lewym górnym rogu znajdują się zdjęcia produktu. Sprzedawcy, którzy chcą zachęcić klienta do zakupu umieszczają maksymalną ilość zdjęć. Na niektórych aukcjach możemy znaleźć filmik przedstawiający produkt. Zdjęcia pokażą nam jak wygląda produkt, z jakich materiałów jest wykonany oraz zobaczymy jego zalety.

 

zdjęcia produktu

Źródło: Amazon

 

Tytuł, bullety, ocena produktu i opis

Kolejnym elementem wchodzącym w skład listingu na Amazon jest tytuł. Zawiera on główne słowa kluczowe, które pozwalają znaleźć produkt szerokiemu gronu odbiorców. Poniżej tytułu możemy zauważyć ogólną ocenę produktu na podstawie wystawionych opinii oraz ilość pytań klientów, na które sprzedający udzielił odpowiedzi. Kolejnym elementem są „Bulety”, czyli lista zalet produktu. Mają one przekonać potencjalnego klienta do zakupu.

 

Zamawianie z Amazon do Polski

Źródło: Amazon

 

Niżej znajdziemy bardziej szczegółowy opis produktu, który pozwoli nam upewnić się co dokładnie otrzymamy kupując produkt i przekona nas do podjęcia decyzji o zakupie. W tym miejscu możemy natknąć się na prosty tekst, bądź profesjonalnie zrobiony opis ze zdjęciami.

 

opis produktu na Amazon

Źródło: Amazon

 

Informacje o produkcie

W tym miejscu znajdziemy szczegółowe informacje takie jak: waga produktu, waga przesyłki, wymiary, nazwa producenta, numer ASIN, ranking w danej kategorii czy datę wprowadzenia produktu na Amazon.

 

informacje o produkcie

Źródło: Amazon

 

Pytania i odpowiedzi oraz opinie klientów

Każdy użytkownik może zadać sprzedawcy pytanie, dotyczące produktu. Wielu potencjalnych klientów czyta odpowiedzi sprzedawcy, w celu zaspokojenia swojej ciekawości.

Ostatnim elementem listingu, który ma ogromny wpływ na końcową decyzję klientów, są opinie. Klienci, którzy dokonali zakupu danego produktu mogą wystawić opinię, wykorzystując sam tekst, tekst ze zdjęciem, bądź z video. Opinie klientów, którzy zakupili produkt bez nadmiernych zniżek oznaczone są etykietą „zweryfikowany zakup”, w innym przypadku nie zobaczymy takiego oznaczenia. Nie będąc pewnym, czy produkt spełnia nasze oczekiwania, najlepszym rozwiązaniem będzie przeczytanie kilku opinii. Im więcej opinii ma produkt i im bardziej ich średnia zbliżona jest do 5, tym większa jest jego wiarygodność. Wiemy już na co powinniśmy zwracać uwagę robiąc zakupy na Amazon, przejdźmy więc do kolejnego etapu.

 

Zakupy Amazon

Źródło: Amazon

 

Założenie konta kupującego na Amazon

Jeśli nie posiadamy jeszcze konta na Amazon, powinniśmy je jak najszybciej założyć. Pozwoli ono w pełni cieszyć się zakupami na platformie. Aby dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji, zapraszamy do lektury poradnika: Jak założyć konto kupującego na Amazon. Dowiemy się przede wszystkim jak krok po kroku zarejestrować konto, wybrać adres czy metodę płatności.

 

Produkty niewysyłane do Polski

Co w takim razie z produktami, które nie są wysyłane do Polski? Wielu sprzedawców nie wybrało opcji wysyłki międzynarodowej a ich produkty trafiają jedynie do klientów ze Stanów Zjednoczonych. Mimo to istnieje sposób, dzięki któremu możemy wysłać taki produkt pod polski adres. Musimy skorzystać z usług zewnętrznej firmy zajmującej się transportem międzynarodowym.

 

Rejestracja u przewoźnika

Musimy utworzyć konto u przewoźnika, który przyjmie nasze zakupy na Amazon do swojego magazynu w Stanach Zjednoczonych, a następnie wyśle do Polski, pod wskazany adres. Jednym z popularnych przewoźników jest Planet Express. Firma jest w stanie przepakować i skonsolidować zakupione produkty, dzięki czemu możemy wysłać wiele przedmiotów jednocześnie i zaoszczędzić na kosztach wysyłki. Będziemy mogli również przechowywać produkty w magazynie w USA przez okres 10 dni za darmo. Na stronie znajduje się kalkulator kosztów, który pozwoli oszacować koszty takiej usługi.

 

Podsumowanie

Teraz już wiemy jak kupować na Amazon, bez względu na to, czy wybrany produkt jest wysyłany do Polski czy nie. Warto pamiętać, że zakupy na Amazon są proste i przyjemne, z tego powodu tak wielu ludzi korzysta z tej platformy zakupowej.

 

Jak kupować na Amazon – zamawianie do Polski
5,0 rating based on 12 345 ratings
Ocena: 5 out of 5 oparta na 3 reviews.
Name
Email
Review Title
Rating
Review Content