Zakładanie konta na Amazon

 

Amazon to jedna z największych platform służących do robienia zakupów internetowych. Jest to miejsce, w którym można znaleźć wiele interesujących przedmiotów, niedostępnych na polskim rynku. Gdy jednak zainteresuje nas jakiś produkt i chcielibyśmy go kupić, musimy zacząć od rejestracji bezpłatnego konta użytkownika Amazon.

Załóżmy, że znaleźliśmy interesujący nas produkt na amazon.com w Stanach Zjednoczonych.

Udajemy się więc na stronę -> amazon.com

Z prawej strony rozwijamy zakładkę Accounts & Lists, a następnie klikamy przycisk Start here.

 

Źródło: Amazon

 

Zostaniemy przeniesieni na podstronę, na której poproszą nas o podanie informacji niezbędnych do założenia konta na Amazon. Są to: imię, adres email oraz hasło.

 

Źródło: Amazon

 

Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych informacji klikamy przycisk Create your Amazon account.

Tworząc konto zgadzamy się z warunkami użytkowania serwisu oraz polityką prywatności.

Po kliknięciu przycisku zostajemy przeniesieni na stronę naszego konta. Prawda, że proste?

 

Źródło: Amazon

 

Z tego poziomu możemy:

  1. Sprawdzić historię wyszukiwania na Amazon
  2. Wystawić opinię dla produktu, który kupiliśmy
  3. Wprowadzić informacje o profilu, które będą wyświetlane innym użytkownikom Amazon np. podczas dodania przez nas opinii o produkcie. Są to informacje takie jak zdjęcie profilowe, nazwa, opis itp.

 

Kluczowe ustawienia konta Amazon

 

Po założeniu konta użytkownika Amazon, warto dokonać jego personalizacji. Jak to w życiu bywa, żeby coś kupić, powinniśmy najpierw za to zapłacić. Aby dokonać płatności, musimy wybrać preferowaną metodę płatności.

Rozwijamy zakładkę Account & Lists, a następnie klikamy w Your Account.

 

Źródło: Amazon

 

Poniżej widzimy zakładkę Payment options

 

Źródło: Amazon

 

Po kliknięciu zostajemy przeniesieni na podstronę, na której ustawiamy dane naszej karty kredytowej bądź debetowej. Następnie klikamy Add your card.

*Polecamy dodanie karty walutowej, aby nie płacić za przewalutowanie.

 

Źródło: Amazon

 

Płatność kartą to najpopularniejsza metoda płatności za zakupy na platformie Amazon. Istnieje również możliwość wyboru płatności przy pomocy konta bankowego, natomiast w przypadku amazon.com, musi to być konto w Stanach Zjednoczonych.

Zatem mamy już konto oraz ustawioną metodę płatności. Możemy kupić wszystko na co mamy tylko ochotę, pod warunkiem że możliwa jest wysyłka tego produktu do Polski. Tylko pod jaki adres przesyłka powinna zostać wysłana? No właśnie. Ma do przebycia sporą drogę, dlatego przydałoby się ustawić nasz adres!

W tym celu przechodzimy do zakładki Your Addresses

 

Źródło: Amazon

 

Następnie klikamy w Add Address

 

Źródło: Amazon

 

Przed nami pojawi się formularz, w którym w pierwszej kolejności wybieramy nasz kraj w polu Country/Region.

 

Źródło: Amazon

 

Następie podajemy takie dane: imię i nazwisko, ulica i numer domu/mieszkania, miasto, region np. powiat czy województwo, kod pocztowy oraz numer telefonu.

Po uzupełnieniu niezbędnych danych , klikamy przycisk Add address.

Należy pamiętać, że można dodać więcej niż jeden adres. Każdy z nich można edytować lub całkowicie usunąć.

Można również dodać adres, który oznaczymy jako adres do wysyłania prezentów. Dzięki temu będziemy mogli wysłać dowolny produkt jako prezent pod wybrany wcześniej adres.

 

Tworzenie list

 

Amazon umożliwia tworzenie list zakupów. Jest to bardzo przydatna opcja, dzięki której zaoszczędzimy czas na pisaniu swojej listy zakupów na kartce papieru czy w telefonie oraz lepiej zorganizujemy swoje zakupy. Możemy również zapobiec sytuacji, w której zapominamy o czyiś urodzinach!

Amazon pozwala monitorować ceny produktów umieszczonych na liście, udostępniać swoje listy znajomym oraz obserwować co inni chcieliby otrzymać.

 

Źródło: Amazon

 

Możemy utworzyć dwa rodzaje list: lista zakupów, lista życzeń oraz lista pomysłów.

Listę zakupów oraz listę życzeń możemy oznaczyć jako prywatna (tylko my możemy ją widzieć) oraz publiczna (inne osoby mogą ją widzieć). Ta druga opcja jest bardzo przydatna, ponieważ inni mogą zobaczyć datę Twoich urodzin i wybrać z Twojej listy dowolny prezent, który podarują Ci w tym szczególnym dniu.

 

Źródło: Amazon

 

Możemy również stworzyć listę przeznaczoną dla innej osoby. Dla przykładu, poniżej stworzyliśmy listę prywatną, przeznaczoną dla naszej mamy. Gdy ustawimy datę jej urodzin, Amazon wyśle do nas wiadomość dwa tygodnie przed wydarzeniem! Prawda, że przydatna opcja?

 

Jak założyć konto na Amazon? Rejestracja i personalizacja konta
5,0 rating based on 12 345 ratings
Ocena: 5 out of 5 oparta na 2 reviews.
Name
Email
Review Title
Rating
Review Content