Zablokowana możliwość dodawania opinii dla produktu? Rozwiąż ten problem w trzech krokach!

 

Wielu sprzedawców na Amazon cierpi z powodu usuwania i blokowania recenzji w wyniku nagłej akcji Amazon przeciwko manipulowaniu recenzjami.

Kupujący, którzy próbują zostawić swoje opinie pod produktem, widzą komunikat widoczny po prawej stronie, mówiący, że wpis nie jest akceptowany.

Możemy jednak rozwiązać ten problem w 3 prostych krokach, nie płacąc przy tym nikomu ani grosza!

 

Krok 1: Usuń zablokowany listing

Znajdź zablokowany SKU (Stock Keeping Unit) w zakładce  „Manage FBA Inventory”.

Usuń listing z tym SKU  z „Manage Inventory”.

 

Krok 2: Utwórz nowy listing

Utwórz nowy listing FBM (Fulfillment By Merchant), który jest dokładnie taki sam jak zablokowany z tym samym SKU i nowym UPC. Zaraz po tym powstanie zupełnie nowy ASIN (Amazon Standard Identification Number).

Utwórz CASE w Seller Central, aby połączyć te 2 zduplikowane aukcje. Poproś zespół pomocy technicznej o pomoc w usunięciu starego ASIN i zachowaniu nowego.

 

Krok 3: Przenieś swoje zasoby FBA ze starego listingu na nowy.
Zmień nowy ASIN z FBM na FBA (Fulfillment By Amazon).

System Amazon FBA wykryje ten sam kod SKU i uwierzy, że jest to stary wpis, więc pokaże on spis zasobów FBA pod tym SKU.

Teraz możesz zobaczyć zasoby dostępne pod nowym numerem ASIN w Seller Central, ale nie na stronie listingu, ponieważ ten konkretny numer SKU w ” Manage Inventory ” i ” Manage FBA Inventory ” są obecnie powiązane z 2 różnymi numerami ASIN.

Po prostu skontaktuj się z zespołem Amazon FBA, powiedz im, że twój pracownik popełnił błąd (lub podaj jakikolwiek inny powód, który przyjdzie Ci do głowy …) i poproś, aby zmienili stary ASIN na stronie ” Manage FBA Inventory ” na nowy.

Niektórzy pracownicy ds. wsparcia technicznego sprzedawcy mogą Ci powiedzieć, że nie są w stanie tego zrobić. Wtedy wystarczy tylko dotrzeć do innego pracownika, który nie odmówi. Zwykle problem ten można rozwiązać w ciągu 1 dnia, jeśli szybko znajdziesz odpowiedniego technika.

 

Zadanie wykonane!

Teraz masz nowy listing z nowym numerem ASIN, więc jest on automatycznie odblokowywany. Masz również swoje zasoby FBA automatycznie przeniesione do nowego listingu, ponieważ numer SKU jest nadal stary.

 

Co jest najlepsze?

Jeśli masz już jakieś warianty produktu pod starym numerem ASIN, możesz teraz połączyć je z nowym ASIN’em, a ich istniejące recenzje nadal będą dostępne!

Dowiedz się jak legalnie zdobywać opinie na Amazon, aby zapobiec otrzymaniu blokady!

 

Jak odblokować możliwość dodawania opinii pod produktem na Amazon?
5,0 rating based on 12 345 ratings
Ocena: 5 out of 5 oparta na 2 reviews.
Name
Email
Review Title
Rating
Review Content