Co oznacza, gdy przy produkcie znajduje się napis „Amazon’s Choice”?

 

Firma Amazon oznacza coraz większą liczbę produktów sprzedawanych na ich platformie specjalną etykietą „Amazon’s Choice”. Niedawno ujawnione zostały parametry określające sposób wybierania produktów, do których przypisana zostanie ta etykieta.

Produkty te są rzadko zwracane, mają wysoką ocenę i są bardziej popularne od innych produktów w danej niszy.

Na poniższym screenie widać jak wygląda etykieta „Amazon’s Choice” wśród innych listingów. Dla przykładu użyto słowa „USB cable”.

 

Amazon's Choice

 

Etykieta budzi większe zaufanie i przyciąga wzrok klientów . Skoro sam Amazon wybrał ten produkt i oznaczył go specjalną etykietą, to tym bardziej będzie on odpowiedni dla nas – klientów.

Amazon zaczął wyjaśniać, jakie parametry decydują o wyróżnieniu danego produktu przy pomocy eleganckiej etykiety z grafitowym tłem i pomarańczowo-białym napisem, która pojawia się przy coraz większej liczbie produktów.

Na pierwszy rzut oka jest to sposób na ułatwianie konsumentom dokonywania zakupów w labiryncie stale powiększającej się liczby produktów. Szczególnie gdy klienci szukają produktów przy pomocy bardziej ogólnych haseł takich jak „słuchawki”, „ładowarka do telefonu” itp. Zasadniczo produkt oznaczony „Amazon’s Choice” jest przedmiotem często kupowanym, z które klienci są zadowoleni.

 

Czego jeszcze można się dowiedzieć o produkcie oznaczonym etykietą „Amazon’s Choice?

 

Gdy najedziemy kursorem na etykietę, pojawią się najważniejsze informacje, które pozwolą nam dowiedzieć się dlaczego ten produkt został wybrany przez Amazon.

 

Co oznacza Amazon's Choice

 

  • Posiada mały współczynnik zwrotów, dla powyższego przykładu Amazon uznał, że produkt posiada 37% mniej zwrotów niż podobne produkty
  • Ma wysoką ocenę klientów. Na powyższym screenie widać, że ponad 95% klientów pozostawiło opinie 4 lub 5 gwiazdkową
  • Jest popularny i często kupowany przez klientów, którzy szukają produktów przy pomocy konkretnych słów kluczowych. Dla kabla USB jest to „USB cable”
  • Jest wysyłany przez Amazon i nie koniecznie przez niego sprzedawany
  • Posiada mały współczynnik zwrotów. Dla powyższego przykładu Amazon uznał, że produkt posiada 37% mniej zwrotów niż podobne produkty

 

Sprzedawcy starają się, aby to ich produkt został oznaczony etykietą „Amazon’s Choice” i mają swoje powody. Jest to przede wszystkim wyróżnienie się wśród konkurencji, zwrócenie uwagi większej ilości klientów czy zyskanie zaufania. Ale czy to wszystko? Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się inteligentny głośnik Amazon Alexa. Użytkownicy mogą za pomocą głosowej komendy dokonać zakupu na platformie Amazon. Posiadając etykietę „Amazon’s Choice” nasz produkt jest również polecany użytkownikom Alex’y.

 

Amazon's Choice - co oznacza i co mówi o produkcie?
5,0 rating based on 12 345 ratings
Ocena: 5 out of 5 oparta na 1 reviews.
Name
Email
Review Title
Rating
Review Content