Amazon oferuje prenumeraty książek dla dzieci użytkowników Prime

 

  • We wtorek Amazon oświadczył, że rozszerzył swój Prime Book Box, subskrypcję książek dla dzieci dostarczaną raz w miesiącu (lub raz na dwa lub trzy). Zgodnie z komunikatem prasowym firmy, subskrypcja ta jest teraz dostępna dla wszystkich członków Prime z USA.
  • Każde pudełko kosztuje 22,99 USD, co wg Amazon jest już ceną obniżona rabat zbliżający się nawet do 35% od cen katalogowych i może być przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat, które otrzymują cztery książki w miękkiej oprawie, lub w wieku 3-5, 6-8 lub 9-12 lat , które dostają dwie książki w twardej oprawie.
  • Redaktorzy Amazon zarządzają zawartością tych pudełek, jednakże subskrybenci mogą dostosować ich zawartość, zanim zostaną wysłane. Amazon rozpoczął testowanie subskrypcji tylko za specjalnym zaproszeniem już w maju.

 

Kiedy po raz pierwszy przetestowano tę subskrypcję pudełka książek dla dzieci, atmosfera świąt i zabawy znacznie ułatwiała czytanie i tulenie się na kanapie z mamą i tatą. Subskrypcja ta może być dobrze pozycjonowana, aby wytrzymać naturę klientów, z czego, zgodnie z najnowszymi badaniami McKinsey and Co, 40% i tak ostatecznie ją anuluje.

Opcja ta, jedna z niewielu nowych korzyści dla członków Prime, jest jednak dość ograniczona. Pierwsi członkowie cieszą się ogromnymi korzyściami, w tym usługami strumieniowania rozrywkowego rywalizującymi z Netflix, ograniczonym strumieniowaniem muzyki, przechowywaniem zdjęć, wyłącznym dostępem do niektórych prywatnych marek Amazon i, z którego korzysta większość ludzi, darmową dwudniową wysyłką milionów przedmiotów od samego Amazon, jak również od jego całego rynku – wraz z mnóstwem ekskluzywnych rabatów.

Inne korzyści, takie jak dostawa Prime Now w ciągu jednego dnia, nieograniczona transmisja muzyki, dostawa produktów Amazon Fresh, subskrypcja książek elektronicznych Kindle, a teraz także subskrypcja książek dla dzieci, wnoszą ze sobą nowe koszty do poniesienia.

To może być ciekawy ruch, biorąc pod uwagę, że jak zauważa TechCrunch, kilka startupów – w tym Sproutkin, The Little Book Club i Zoobean – nie mogło odejść z prenumeraty książek dla dzieci. Oczywiście, Amazon ma potężną operację detaliczną z szerokim asortymentem i wysoce lukratywną jednostką usług chmurowych, aby je wspierać.

Zaletą usługi abonamentowej dla dzieci jest to, że klienci zawsze się rozwijają, co powoduje konieczność uzupełniania i wymiany.

Może być jednak trudno konkurować z prawdziwymi księgarniami, które oferują pokusy, takie jak opowiadanie historyjek czy zabawa, aby zachęcić małych klientów i ich opiekunów do zakupów. Niezależni księgarze, użądleni dwie dekady temu przez przybycie Amazona, mimo to nadal się rozwijają, a wiele ich sukcesów pochodzi z faktu bycia fizycznym sprzedawcom detalicznym,  oferującym wydarzenia, odczyty i przestrzenie przeznaczone do przeglądania.

 

Źródło: https://www.retaildive.com/news/amazon-opens-kids-book-box-to-all-us-prime-members/531203/

 

Amazon oferuje prenumeraty książek dla dzieci użytkowników Prime
5,0 rating based on 12 345 ratings
Ocena: 5 out of 5 oparta na 1 reviews.
Name
Email
Review Title
Rating
Review Content